Ważna data dla narodu polskiego.
18.09.2020W czwartek, 17 września 2020r., z okazji 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. W tym dniu w całej Polsce odbywają się uroczystości państwowe i Msze święte w intencji Ojczyzny, tych, którzy przeżyli syberyjską tułaczkę oraz o spokój duszy dla zmarłych Sybiraków.
Na Placu Sybiraków jak co roku, złożone zostały kwiaty i znicze.
Delegacja z naszego przedszkola uczestniczyła w tym wydarzeniu, gdyż współczesnemu pokoleniu potrzebne jest przypominanie najnowszej historii i dramatu wywózek w głąb ZSRR....
Stop wysokim technologiom dla małych dzieci
15.09.2020https://m.youtube.com/watch?feature=share&v=9lzyN00uMCI
Covid-19
03.09.2020Światowa Organizacja Zdrowia opracowuje materiały, które mają na celu pomóc w radzeniu sobie z trudnościami wynikającymi z panującej pandemii koronawirusa Covid – 19.
- krótką prezentację dla dzieci na temat Covid-19, żeby było im łatwiej zrozumieć, co to jest ten koronawirus i jak się przed nim bronić
- książeczkę pt.: „Jesteś moim bohaterem! O tym, jak dzieci mogą walczyć z COVID – 19”. Jest to historia opracowana dla dzieci, na podstawie badania dotyczącego tego, jak dzieci i ich rodziny na całym świecie radzą sobie z pandemią. Zaleca się, by książeczkę przeczytała dziecku osoba dorosła. Taka lektura może też być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w tym trudnym czasie.
- dodatkowe materiały dostępne są w załączniku (żródło: https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/aktualnosci-zippy/247-zadbajmy-o-zdrowie-psychiczne-i-samopoczucie-naszych-dzieci )
Zachęcamy do lektury.
Aktualne wytyczne GIS
03.09.2020Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 25 sierpnia 2020 roku dla przedszkoli.
- Organizacja opieki w podmiocie.
- Higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń oraz powierzchni.
- Gastronomia.
- Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażeni
Szczegóły znajdziecie Państwo w dokumencie:
Biblioteczka Rodzica.
01.09.2020Rodzicu, czy wiesz....
Drodzy Rodzice!
To, czy rodzic będzie mieć posłuch u dziecka i nauczy je właściwego zachowania, zależy od wielu czynników. Główne to: struktura osobowości rodzica i preferowany styl wychowania, stopień tolerancji dla odmienności i indywidualizmu dziecka, zdolność do adekwatnej oceny jego możliwości i ograniczeń, aby stawiać wymagania, którym dziecko będzie potrafiło sprostać. Istnieją trzy główne sposoby dyscyplinowania (Ilg i wsp. 2007). Najprostszym i najmniej pożądanym jest oddziaływanie na sferę emocjonalną, np. przez krzyk, grożenie, obwinianie czy szantaż. Jeśli jest to częsta metoda, istnieją małe szanse, że dziecko będzie posłuszne. Drugi sposób polega na argumentowaniu i przekonywaniu głównie przez rozmowę i tłumaczenie dziecku, dlaczego jego zachowanie jest niewłaściwe. Podejście to sprawdza się w części przypadków, innym razem do dziecka mogą w ogóle nie trafiać argumenty dorosłych i stają się jedynie niepotrzebnymi słowami. Trzeci poziom jest najskuteczniejszy i zarazem najtrudniejszy, bo wymaga sporej wiedzy. Polega na dostosowaniu technik dyscyplinowania do stopnia rozwoju, zdolności, zainteresowań i temperamentu dziecka tak, żeby nakierować je na pożądany sposób postępowania. Takie podejście proponuje m.in. L. Cohen (2012). Głównym celem wdrażania dyscypliny ma być doprowadzenie do sytuacji, w której dziecko ją uwewnętrzni (samodyscyplina).
Najważniejsze wskazówki:
-Określcie konkretne zachowanie dziecka, które chcecie zmienić − poszukajcie konstruktywnych sposobów, zamiast etykietować dziecko, co może przyczynić się do obniżenia jego poczucia własnej wartości.
- Dostrzegajcie pozytywy, czyli to, co dziecko zrobiło dobrze. Zamiast oceniać i krytykować, chwalcie.
- Skupiajcie swoje pochwały i nagany na zachowaniu dziecka, ponieważ właśnie na nie chcecie wpływać. Chwalcie dziecko tak długo, jak wymaga tego nowe wyuczone zachowanie.
- Unikajcie konfliktów z dzieckiem, np. używając stopera, zachęty. Skupiajcie się bardziej na zachęcaniu do współpracy i pokazywaniu jej pozytywnych aspektów (Faber i Mazlish 2013).
- Dawajcie dziecku wystarczającą ilość uwagi − poświęcajcie swój czas. Tak buduje się zaufanie i wzajemność.
Dbajcie o siebie − zrelaksowani rodzice to zrelaksowane dziecko.
- Dajcie szansę naprawienia błędów, zamiast nieustannie je wypominać czy za nie karać.
- Trzymajcie się tego, co postanowiliście − największe sukcesy w dziedzinie utrzymywania dyscypliny odnoszą osoby wykazujące się stanowczością i konsekwencją, które utwierdzają dzieci w przekonaniu, że same trzymają się tego, co mówią. Dyscypliny nie da się utrzymać, jeśli jedno z rodziców nie wspiera lub, co gorsza, krytykuje postępowanie drugiego w obecności dziecka.
- Pamiętajcie, że krzyk i bicie nie wyrabiają w dziecku właściwego zachowania, a jeśli jest to jedyny lub częsty rodzaj uwagi, dzieci mogą zacząć się źle zachowywać tylko po to, by ją zdobyć. Takie metody uczą dziecko postępowania według narzuconych zasad w celu uniknięcia kary, a nie dlatego, że są one dobre i właściwe. Dzieci uczą się w ten sposób zachowań agresywnych, manipulowania innymi, strachu i wstydu.
- Szanujcie indywidualizm dziecka przez dawanie pozytywnego przykładu, zrozumienie i troskę, zwracanie uwagi na jego i własne uczucia. W ten sposób uczycie je empatii (np. „Przykro mi, że tak się zachowałeś…”).
- Jednym z bardziej wartościowych i wymagających modeli komunikacji skierowanych do rodziców jest Porozumienie bez przemocy − metoda, która uczy skupiania się na uczuciach i potrzebach w celu nawiązywania współczującej relacji z dzieckiem (Cyran-Żuczkowska 2006).
- Ciekawy model proaktywnego podejścia do dyscypliny przedstawił w swojej książce dr Greene (2014). Obejmuje on trzy fazy: fazę empatii − zebranie informacji pomagających zrozumieć istotę problemu oraz punkt widzenia dziecka; fazę definiowania problemu − wyrażanie opinii i obaw na temat tego samego problemu i fazę zaproszenia − wspólne poszukanie możliwego do realizacji rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony.
żródło: NowaEra
Zebranie rodziców
19.08.2020Rodziców nowo zapisanych dzieci zapraszamy na spotkanie z dyrektorem - w dniu 20 sierpnia 2020r. (czwartek) o g. 16.00 i 17.00. Prosimy przychodzić wg ustalonego grafiku. Obowiązuje maseczka i rękawiczki ochronne!
Facebook
19.08.2020Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, iż "Tarcza prywatności", która pozwala na transfer danych Europejczyków do USA jest nieważna (nie chroni danych osobowych).
W związku z tym informujemy, iż nasz fanpage na portalu społecznościowym Facebook od dnia 1 września 2020r. przestaje funkcjonować.
Wszystkie informacje będą umieszczane na stronie internetowej przedszkola.
UWAGA RODZICE
19.08.2020W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną informujemy, że od 01 września 2020r.:
1.Dzieci będą przyjmowane przez pracowników przedszkola przy dwóch wejściach:
- wejście główne – grupy 4-latków, 5-latków, 6-latków
- wejście z prawej strony budynku (od szatni maluszków) – grupa 3-latków
2.Godziny przyprowadzania – 6.30 – 8.15
Godziny odbierania – 14.30 – 16.30
3.Dziecko jest przyprowadzane przez jednego rodzica/prawnego opiekuna - z zachowaniem dystansu społecznego (2 m), w maseczce i rękawiczkach ochronnych.
- maluszki mogą wejść do szatni z rodzicem (max 3 dorosłych w szatni)
- pozostałe dzieci rozstają się z rodzicem w przedsionku - przy czytniku kart Punktualnik.
4. Dokumenty (Oświadczenie rodziców, Zasady obowiązujące w przedszkolu wynikające z wytycznych GIS i MEN) - umieścimy na stronie i przekażemy Państwu niezwłocznie po zaopiniowaniu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słubicach.
WSZYSCY PAMIĘTAJMY O STOSOWANYM W PRZEDSZKOLU REŻIMIE SANITARNYM I STARAJMY SIĘ WYKAZAĆ WIELE ZROZUMIENIA I CIERPLIWOŚCI :-)
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
29.06.2020Wyniki rekrutacji uzupełniającej do Przedszkola Samorządowego nr 3 "Miś Uszatek" w Słubicach na rok szkolny 2020/2021
Uwaga Rodzice
19.06.2020W związku z ograniczonym otwarciem przedszkoli i żłobków prosimy rodziców o przesłanie informacji o konieczności zapewnienia opieki dzieciom w placówce na adres e-mailowy dyrektorps3@edukacja.slubice.pl
Pierwszeństwo przyjęcia do przedszkola na zajęcia opiekuńcze mają dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych i społecznych, pracowników handlu spożywczego i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Informacja do dyrektora musi zawierać:
- imię i nazwisko dziecka
- oświadczenie obojga rodziców o aktualnym zatrudnieniu (miejscu pracy) i wykonywaniu pracy w obecnej chwili.
Oświadczenie musi zawierać klauzulę o następującej treści: „Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
Zgłaszając konieczność zapewnienia opieki dziecku, prosimy mieć na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną, reżim sanitarny zastosowany w placówce wg wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia oraz ograniczoną ilość miejsc w każdej placówce.
Po weryfikacji zgłoszeń, rodzice dzieci które zostaną objęte opieką, będą poinformowani indywidualnie przez dyrektora przedszkola.
Rekrutacja uzupełniająca
19.06.2020Wyniki rekrutacji uzupełniającej na rok szkolny 2020/2021.
Dysponujemy TYLKO 1 miejscem.
Rekrutacja uzupełniająca
27.05.2020Trwa REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA do przedszkola.
Dysponujemy 1 miejscem.
Dokumentację rekrutacyjną, tj. wniosek z załacznikami należy przesyłać na adres placówki lub adres e-mail dyrektorps3@edukacja.slubice.pl w terminie 25.05 - 05.06.2020r.
Dokumenty niezbędne do rekrutacji oraz jej szczegółowy harmonogram dostępne są na stronie: http://www.edukacja.slubice.pl/informacje/rekrutacja-do-przedszkoli
Szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji dyrektor udziela telefonicznie lub drogą mailową w godzinach od 8.00 do 15.00.
REKRUTACJA
05.05.2020Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2020/2021
Publikujemy listy dzieci przyjętych oraz listy dzieci nieprzyjętych do Przedszkola Samorządowego nr 3 " Miś Uszatek" w Słubicach na rok szkolny 2020/2021.
Aktualności
- Dzień Babci i Dziadka
- 22.01.2025
- Innowacja - wstyd
- 20.01.2025
- Dzień Kubisia Puchatka u Motylków
- 19.01.2025
- Przedstawienie teatralane Jaś i Małgosia
- 12.01.2025
- Ważne słowa
- 26.12.2024
- Jak pracujemy?
- 25.12.2024
- Wszystkiego dobrego :-)
- 25.12.2024
- Świątecznie...
- 25.12.2024
- Życzenia dla dzieci
- 25.12.2024
- Konkurs plastyczny
- 25.12.2024
- Innowacja o emocjach - złość
- 25.12.2024
- Wigilia
- 23.12.2024
- Jasełka - przygotowane przez Biedronki
- 23.12.2024
- Innowacja pedagogiczna - czyli kodowanie na dywanie z Misiem Uszatkiem
- 23.12.2024
- Warsztaty świąteczne 5 latków
- 23.12.2024
- Zajęcia z kodowania u Motylków - zimowe śnieżynki
- 23.12.2024
- Warsztaty w dekorowaniu pierniczków u Stokrotek
- 16.12.2024
- Zimowe kodowanie u Motylków
- 16.12.2024
- II Gminny Konkurs „Najpiękniejsze Kolędy i Pastorałki”
- 16.12.2024
- Andrzejki u Stokrotek
- 16.12.2024