• 1. Przedszkole jest placówką publiczną.

• 2. Przedszkole pracuje w godz. 6.30 - 16.30 przez cały rok szkolny z wyłączeniem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wspólny  wniosek dyrektora i rady rodziców.

• 3. Organem prowadzącym przedszkola jest Gmina Słubice.

• 4. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Lubuski Kurator Oświaty.

• 5. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział przedszkolny grupujący dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień.

• 6.Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego oraz dopuszczone do użytku przez dyrektora programy wychowania przedszkolnego.

• 7.Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 3 do 6  lat.

• 8. W przedszkolu są 4 oddziały (grupy).
            • 9. Liczba dzieci w oddziale nie powinna przekraczać 25.
            • 10. W każdym oddziale pracuje dwóch nauczycieli  oraz pomoc nauczyciela.