-
-
SPIS TREŚCI:
1) Informacje ogólne
2) Regulamin przyprowadzania i odbierania dzieci
3) Ramowy rozkład dnia w przedszkolu
4) Specjaliści w przedszkolu
5) Intendent w przedszkolu - żywienie dzieci
INFORMACJE OGÓLNE
1. Przedszkole jest placówką publiczną.
2. Przedszkole pracuje w godz. 6.30 - 16.30 przez cały rok szkolny z wyłączeniem przerw ustalonych przez organ prowadzący na wspólny wniosek dyrektora i rady rodziców.
3. Organem prowadzącym przedszkola jest Gmina Słubice.
4. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Lubuski Kurator Oświaty.
5. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział przedszkolny grupujący dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień.
6.Praca wychowawczo-dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego oraz dopuszczone do użytku przez dyrektora programy wychowania przedszkolnego.
7.Do przedszkola przyjmowane są dzieci od 3 do 6 lat.
8. W przedszkolu są 4 oddziały (grupy).
9. Liczba dzieci w oddziale nie powinna przekraczać 25.
10. W każdym oddziale pracuje dwóch nauczycieli oraz pomoc nauczyciela.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Regulamin przyprowadzania i odbierania dzieci przez rodziców i opiekunów prawnych w Przedszkolu Samorządowym nr 3 "Miś Uszatek" w Słubicach
I Przyprowadzanie dzieci do przedszkola
1. Do przedszkola dzieci przyprowadzane są pod opieką rodziców/ opiekunów prawnych.
2. Dziecko do przedszkola przyprowadzane jest zdrowe.II Osoby przyprowadzające dziecko do przedszkola zobowiązane są :
1. Rozebrać dziecko w szatni.
2. Osobiście przekazać dziecko nauczycielowi danej grupy, do której uczęszcza lub przekazać nauczycielce dyżurującej.III Nauczyciel przedszkola nie ponosi odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka pozostawionego przez rodziców na terenie przedszkola, nie przyprowadzonego osobiście do sali (dziecko pozostawione przed budynkiem, w szatni).
IV Odbieranie dzieci z przedszkola.
1. Dziecko może być odbierane z przedszkola przez rodziców/ opiekunów przwnych lub upoważnioną osobę, zapewniającą dziecku pełne bezpieczeństwo.
2.Osoby wymienione w punkcie 1 zobowiązane są do osobistego odbioru dzieckau nauczyciela danej grupy lub nauczyciela dyżurującego.
3.W przypadku odbierania dziecka z ogrodu przedszkolnego osoby odbierające dziecko zobowiązane są do osobistego poinformowania nauczycielki o zamiarze odebrania dziecka.
4. Rodzice, opiekunowie / prawni na początku każdego roku składają pisemne oświadczenie o osobach upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola ( w karcie dziecka).
5.Osobą upoważnioną do odebrania dziecka z przedszkola jest osoba pełnoletnia lub starsze rodzeństwo ( za pisemną zgodą rodziców/ opiekunów prawnych).
6. W szczególnych przypadkach należy osobiście poinformować nauczycielkę o odbiorze dziecka przez osobe upoważnioną w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola lub w dniu poprzedzającym.
7. Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dowód osobisty i na żądanie nauczycielki go okazać.
8. Osoba odbierająca dziecko z przedszkola nie może być pod wpływem alkoholu/ dziecko nie będzie oddane/.
9. Rodzice/ opiekunowie prawni zobowiązani są przekazać do przedszkola aktualny telefon kontaktowy.V Instrukcja dotycząca przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola
PRZYPROWADZANIE
– Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 630 do 1630.
– Dzieci przyprowadzane są przez rodziców/ opiekunów prawnych do sali dyżurującej lub sal poszczególnych grup.
ODBIERANIE
– Dzieci z poszczególnych grup po godzinie 1500 mogą przebywać w sali dyżurującej
– Powyższa organizacja odbioru dzieci z przedszkola obowiązuje również w przypadku gdy dzieci przebywają w ogrodzie przedszkolnym w części dotyczącej opieki przez wymienione nauczycielki z poszczególnych grup w określonym czasie.ZASADY WYDAWANIA DZIECI OSOBOM UPOWAŻNIONYM PRZEZ RODZICÓW/ OPIEKUNÓW PRAWNYCH
1. Nauczyciele sprawują opiekę nad dzieckiem od chwili przyjęcia go od osoby przyprowadzającej, aż do momentu przekazania gorodzicom/ opiekunom prawnym lub upoważnionej osobie.
2. Na pierwszym zebraniu informacyjnym należy poinformować rodzica o zasadach przyprowadzania i odbierania dzieci.
3. Nauczyciel przy każdym pierwszym odbiorze dziecka przez osobę upoważnioną, zobowiązany jest sprawdzic informację podaną w oświadczaniu (w karcie dziecka) przez rodziców lub opiekunów o osobie odbierającej dziecko.
4. W sytuacjach budzących wątpliwości nauczyciel zobowiązany jest do kontaktu z rodzicami / opiekunami prawnymi dziecka.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SPECJALIŚCI W PRZEDSZKOLU:
1) PEDAGOG SPECJALNY
mgr Agnieszka Napierała
2) OLIGOFRENOPEDAGOG
mgr Kamila Łopusiewicz
3) LOGOPEDA
mgr Aneta Supranowicz
4) PEDAGOG TERAPEUTA
mgr Elżbieta Lipicz
5) PSYCHOLOG
mgr Katarzyna Bieniarz
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
RAMOWY ROZKŁAD DNIA W GRUPACH MŁODSZYCH
6.30-8.15
Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne według zainteresowań. Praca indywidualna z wychowankami, uwzględniająca rozwój procesów poznawczych. Kontakty indywidualne z rodzicami.
8.15–8.30
Porządkowanie sali, według poznanych i umownych zasad. Zabawa o wielostronnym ruchu. Przygotowanie do śniadania – wdrażanie i przyswajanie nawyków higieniczno-kulturalnych.
8.30-9.00
Śniadanie – dziecko uczy się i opanowuje umiejętności kulturalnego jedzenia (odpowiednia postawa siedząca przy stole podczas spożywania posiłków, ciche i spokojne śniadanie oraz wstawanie od stołu, zasuwanie krzesła). Czynności higieniczne.
9.00-9.30
Zajęcia wychowawczo-dydaktyczne w sali prowadzone według planu miesięcznego, opracowanego na podstawie programu wychowania przedszkolnego. Stwarzanie sytuacji mobilizujących dzieci do wysiłku umysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem troski o zdrowie i bezpieczeństwo.
9.30 - 10.50
Zabawy dowolne w sali lub ogrodzie, spacery w pobliżu przedszkola – zwracanie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa.
10.50–11.00
Przygotowanie do II śniadania. Wdrażanie dzieci do samoobsługi. Wyrabianie umiejętności prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych.
11.00–11.15
II śniadanie – dbanie o utrzymanie czystości na stolikach.
11.15-11.30
Przygotowanie do leżakowania – próby samodzielnego zdejmowania odzieży, nabywanie umiejętności rozpinania i zapinania guzików.
11.30–13.10
Leżakowanie.
13.10–13.00
Ubieranie się dzieci – wdrażanie do samodzielnego przebierania się i wzajemnej pomocy – zachowanie kolejności zakładania odzieży, prawidłowe składanie piżamki.
13.00–13.30
Obiad – praca nad prawidłowym spożywaniem posiłku, zwrócenie uwagi na dokładne żucie pokarmów oraz przezwyciężenie niechęci do niektórych potraw. Dbanie o utrzymanie czystości na stolikach.
13.30–15.30
Czytanie ulubionych bajek dzieci. Zajęcia w zespołach w sali lub na powietrzu, utrwalenie piosenek i zdobytych wiadomości. Rozchodzenie się dzieci do domów. Rozmowy z rodzicami – przekazywanie informacji.
Po godzinie 15.30 dzieci przechodzą do sali grupy II.
GRUP STARSZYCH
6.30–8.00
Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne, według zainteresowań dzieci. Zabawy indywidualne dziecka uwzględniające rozwój procesów poznawczych. Kontakty indywidualne z rodzicami.8.00-8.30
Zabawa o wielostronnym ruchu, ćwiczenia poranne. Porządkowanie sali, według poznanych i umownych zasad. Przygotowanie do śniadania.8.30-9.00
Śniadanie – dziecko uczy się i opanowuje umiejętności kulturalnego jedzenia. Czynności higieniczne.
9.00-9.30
Zajęcia wychowawczo–dydaktyczne w sali prowadzone według planu miesięcznego, opracowanego na podstawie programu wychowania przedszkolnego. Stwarzanie sytuacji mobilizujących dzieci do wysiłku umysłowego, ze szczególnym uwzględnieniem troski o zdrowie i bezpieczeństwo.9.30–10.00
Praca wyrównawcza z grupą dzieci.10.00–11.00
Zabawy dowolne w sali lub w ogrodzie (z uwzględnieniem warunków pogodowych), spacery w pobliżu przedszkola – zwracanie uwagi na zachowanie bezpieczeństwa.11.00–11.15
Przygotowanie do II śniadania. Wdrażanie dzieci do samoobsługi. Wyrabianie umiejętności prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych.11.15-11.30
II śniadanie – dbanie o utrzymanie czystości przy stolikach.11.30-12.00
Krótki odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej, słuchanie bajek, baśni i legend – płyty CD.12.00-13.00
Zabawy dowolne, praca indywidualna z dziećmi, zabawy pod kierunkiem nauczyciela, zajęcia dodatkowe, według zapotrzebowania dzieci, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, spacery.13.00–13.15
Zabawa ruchowa, przygotowanie do obiadu.13.15-13.45
Obiad – praca nad prawidłowym posługiwaniem się łyżką i widelcem, zwracanie uwagi na pokonywanie niechęci do niektórych potraw. Dbanie o utrzymanie czystości przy stolikach.13.45–16.30
Zajęcia w zespołach w sali, utrwalenie piosenek i zdobytych wiadomości. Praca indywidualna. Rozchodzenie się dzieci. Rozmowy z rodzicami – informacje o dziecku.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INTENDENTKA
p. Ewa - tel. 510 291 424
Informujemy Państwa, że opłatę za przedszkole można dokonać tylko przelewem,
do dnia 15 każdego miesiąca.Intendentka jest do dyspozycji rodziców
od poniedziałku do piątku w godzinach swojej pracy: 800 – 1600
-
-